פותרים בעיות באמצעים הנדסיים

"התואיל להגיד לי, בבקשה, באיזו דרך עלי ללכת מכאן?" שאלה אליס "זה תלוי במידה רבה לאן את רוצה להגיע" אמר החתול. "לא איכפת לי כל כך לאן -" אמרה אליס. "אם כך, לא משנה באיזו דרך תלכי" אמר החתול.  |  תאריך ושעה
 

האם צריך לבטל את ההבהוב הירוק ברמזורים?
[תוצאות]

דף הבית >> תכנון תנועה למתחילים >> מהו זמן פינוי ברמזורים
 
כל אדם החי בעיר  עובר, מדי פעם, במעבר חציה מרומזר.  והנה, קורה שבהיותו באמצע חצייה מעבר החציה הופך האור הירוק לאור אדום.  במקרה כזה - האם צריך להתחיל לרוץ על מנת להציל את חייך?

ובכן - בהחלט לא.

זמן פינוי ברמזורים, המכונה בשפה המקצועית זמן בין-ירוקים), הוא משך הזמן העובר בין סיום האור הירוק של תנועה אחת בצומת מרומזר ותחילתה של תנועה נוגדת.  במקרה של מעבר חציה מדובר על הזמן שעובר מתחילת האור האדום להולך הרגל ועד תחילת האור הירוק לרכב החוצה את אותו מעבר חציה.
 
 
המשמעות של אור ירוק ברמזור של הולכי רגל היא שמותר להתחיל לחצות את הצומת.  משמעות האור האדום ברמזור של הולכי רגל היא שאסור להתחיל לחצות את מעבר החציה, אך מי שנמצא בתוך תחום המעבר יכול להשלים את החציה.

בין סוף האור האדום להולך הרגל ולתחילת האור הירוק לרכב בתנועה הנוגדת ישנו פער זמן המספיק לכל הולך רגל, שהתחיל את החציה באור ירוק, להשלים בבטחה את חציית מעבר החציה. 

נזכיר גם כי האור הירוק לרכב מתיר לרכב להיכנס לצומת רק אם הוא פנוי (מרכב או הולכי רגל).לייבסיטי - בניית אתרים