פותרים בעיות באמצעים הנדסיים

"התואיל להגיד לי, בבקשה, באיזו דרך עלי ללכת מכאן?" שאלה אליס "זה תלוי במידה רבה לאן את רוצה להגיע" אמר החתול. "לא איכפת לי כל כך לאן -" אמרה אליס. "אם כך, לא משנה באיזו דרך תלכי" אמר החתול.  |  תאריך ושעה
 

האם צריך לבטל את ההבהוב הירוק ברמזורים?
[תוצאות]

דף הבית >> תכנון תנועה למתחילים >> רמת שירות
 

רמת שירות  תחבורתית מתארת את איכות הזרימה של התנועה.  רב מדינות העולם מסתמכות על הגדרות רמת השירות של ה -Transportation Research Board  אמריקאי (ה - TRB).  רמת השירות מסומנת באותיות הלועזיות A עד F כאשר רמת שירות A היא הטובה ביותר ורמת שירות F היא הגרועה ביותר.  רמת שירות E מוגדרת כרמת השירות של קיבולת המתקן  התחבורתי.

השימוש הנפוץ ביותר של ניתוח רמות השירות הוא לגבי פעולת צמתים (מרומזרים וללא רימזור) ורמפות של מחלפים, אף כי רמות שירות מוגדרות גם לצירי דרכים ותחבורה ציבורית.

צמתים מרומזרים
עד שנת 1985 היתה רמת השירות לצמתים מרומזרים מבוססת על יחס בין נפח התנועה לקיבולת מחושבת (שיטת הנתיב הקריטי).  השיטה התבססה  על הגדרת רמת שירות עבור סכום נפחי התנועה לנתיב בתנועות הנוגדות בצומת.  בשנת 1985 שינה ה - TRB את ההגדרות של רמת שירות מיחס נפח/לקיבולת לעיכוב ממוצע לרכב.  הרציונל היה שהעיכוב הוא מה שהנהג חש ולכן זהו מדד נכון יותר. 

הטבלה הבאה מגדירה את העיכוב הממוצע לרכב לרמות השירות השונות בצומת מרומזר:
 

קריטריונים של רמת שירות בצמתים מרומזרים
רמת שירות עיכוב ממוצע לרכב (שנ'/לרכב)
A <10
B >10-20
C >20-35
D >35-55
E >55-80
F >80
לייבסיטי - בניית אתרים