פותרים בעיות באמצעים הנדסיים

"התואיל להגיד לי, בבקשה, באיזו דרך עלי ללכת מכאן?" שאלה אליס "זה תלוי במידה רבה לאן את רוצה להגיע" אמר החתול. "לא איכפת לי כל כך לאן -" אמרה אליס. "אם כך, לא משנה באיזו דרך תלכי" אמר החתול.  |  תאריך ושעה
 

האם צריך לבטל את ההבהוב הירוק ברמזורים?
[תוצאות]

דף הבית >> תחומי התמחות >> תכניות בנין עיר (תב"ע)
 

תכנית בנין עיר (תב"ע), הנקראת גם תכנית מתאר מפורטת, מגדירה את שימושי הקרקע המותרים בתחום התכנית ואת התנאים להוצאת היתרי בניה עבורם.  באופן עקרוני אמורה התכנית לוודא היתכנות של התכנית המוצעת, מבחינת עמידה בעקרונות התכנון של הרשויות ומבחינת התשתיות הדרושות.

תפקידו של מתכנן התנועה לוודא שמערכת התחבורה הכלולה בתכנית תאפשר  שירות תחבורתי 
ברמת שירות נאותה.  תכנית בנין עיר היא, ללא ספק, התכנית בה ניתן לפתור את עיקר בעיות התנועה ברמה המקומית, בהיותה מאפשרת שינוי של ייעודי קרקע.  מאידך, התארכות הזמן, הבירוקרטיה הנוראית והעלויות הגדולות הכרוכות באישור תכנית בנין עיר, מונעות למעשה שימוש באמצעי זה בפתרון בעיות בטיחותיות, כאשר אינן כרוכות בהגדלת זכויות פיתוח.

אנו שימשנו יועצי תנועה לעשרות תכניות בנין עיר בכל רחבי הארץ.  בין הישובים בהם ערכנו את הניתוח התחבורתי לתכניות בנין עיר ניתן למצא את תל אביב, הוד השרון, נתניה, באר שבע, אשקלון, חדרה, פתח תקוה, נס ציונה, מזכרת בתיה רחובות ועוד.

לייבסיטי - בניית אתרים