פותרים בעיות באמצעים הנדסיים

"התואיל להגיד לי, בבקשה, באיזו דרך עלי ללכת מכאן?" שאלה אליס "זה תלוי במידה רבה לאן את רוצה להגיע" אמר החתול. "לא איכפת לי כל כך לאן -" אמרה אליס. "אם כך, לא משנה באיזו דרך תלכי" אמר החתול.  |  תאריך ושעה
 

האם צריך לבטל את ההבהוב הירוק ברמזורים?
[תוצאות]

דף הבית >> זו דעתי >> תעריפי תכנון
 
עיריית תל אביב מעסיקה מספר יועצי תנועה בחוזה מסגרת, המאפשר לאנשי אגף התנועה להטיל על יועציהם מטלות תכנון הנדרשות מזמן לזמן. תעריפי העירייה נמוכים (79% מהתעריף השעתי של החשכ"ל), אולם המסגרת הקבועה וזרם ההזמנות המובטח מאזנים את התעריף (כך ניתן להניח, אחרת לא היו יועצי תנועה המסכימים לעבוד בתעריפים אלה). לפני מספר חודשים קיבלו כל יועצי התנועה של העירייה הנחיה להסכים לקיצוץ של 5% נוספים מהתעריף השעתי, הנמוך מלכתחילה. הרב המכריע של יועצי התנועה קיבל את הגזירה בהכנעה.
מה ניתן ללמד ממקרה זה?
·        אי אפשר לבוא בטענות אל היועצים שבחרו לעבוד במחירי הפסד. זו זכותם לכרות את הענף עליו הם יושבים. הדמוקרטיה איננה צריכה להגן על טיפשים מפני עצמם. אולם צריך להבין, שחברים יקרים אלה אבדו את הזכות להתלונן על התעריפים הנמוכים ברשויות. הם הרוויחו ביושר את הזכות לקבל שכר בלתי הוגן על עבודתם.
·        ברור שהעירייה איננה מעוניינת באיכות התכנון אלא במחיר זול, ואין שם הבנה שהעלויות הכרוכות בתכנון חפוז (שהוא המוצר שהם הזמינו ויקבלו) עולות לעירייה עשרת מונים מאשר התוספת לשכר תכנון הוגן.
·        מי שעובד בשכר נמוך חייב לעבוד על פרוייקטים רבים במקביל, ולהעסיק עובדים ברמות שכר ונסיון נמוכים על מנת לשרוד כלכלית. שמתם לב שיש לתופעה זו השפעה על עמידה בלוחות זמנים של המתכננים??? וכמה תשומת לב מקבל הפרוייקט "שלכם"???+ שלח משוב
לייבסיטי - בניית אתרים